جمع صورت حساب : 0 تومان سبد خرید

ورزش و سرگرمی

 • 5 مقالات در این گروه
 • ورزش های مناسب پا برای بیماران دیابتی

  بیماران دیابتی بیشتر از دیگران در معرض خطر ایجاد زخم و بیماری در پای خود میباشند. ورزش روزانه و عدم استعمال دخانیات گام موثری برای پیشگیری از ایجاد زخم پای دیابتی است.

  ادامه مطلب
 • چگونه یک دوچرخه سوار حرفه ای باشیم

  برروی دوچرخه خود احساس ناراحتی می کنید؟ بعد از دوچرخه سواری دچار درد در نواحی دست،پا ، زانو، کمر و گردن میشوید؟ بسیار واضح است که بدنتان دچار کوفتگی و گرفتگی می شود. میخواهیم با کمک هم راه حل های مربوط به مشکلات متداول در دوچرخه سواری را بررسی کنیم تا بتوانیم حرفه ای شویم و از ناراحتی ها به دور باشیم.

  ادامه مطلب
 • تعمیر و نگهداری زنجیر چرخ

  زنجیر چرخ دوچرخه و چرخ دنده ها معمولا کثیف ترین قسمت دوچرخه هستند و این کثیفی خبر بدی برای طول عمر دوچرخه و عملکرد آن است. به شکل خاص عدم نگهداری صحیح از زنجیر دوچرخه ، موارد زیر را در پی خواهد داشت: افزایش سایش زنجیرها کاهش انعطاف پذیری زنجیرها افزایش سایش در شانژمان و دنده ها اختلال در عملکرد تعویض دنده

  ادامه مطلب
 • آموزش دوچرخه سواری به کودکان

  یادگیری دوچرخه سواری یک تشریفات و آداب سنتی دارد و از جمله مهارت هایی است که با یک بار فراگیری هرگز فراموش نمی شود. با آموزش دوچرخه سواری به بچه ها درهای یک تفریح سالم و هیجان دنیای دوچرخه را برای مادام العمر به روی او می گشایید.اما فراموش نکنید که هیچ عجله ای برای یادگیری وجود ندارد. یک قانون کلیدی در هنگام آموزش به کودک وجود دارد: “دوچرخه سواری یک تفریح است” اگر دوچرخه سوار کوچک شما ، جنبه ی تفریحی را در روند یادگیری خود احساس نکند، هیچ گاه به یادگیری خود ادامه نخواهد داد

  ادامه مطلب
 • چگونه دنده های دوچرخه را عوض کنیم؟

  دانستن اینکه چگونه و کی دنده های دوچرخه را عوض کنیم چیزی نیست که بلافاصله برای خیلی از مردم مشهود باشد.به نظر کار آسانی می آید اما در آخر میبینیم که پیچیده تر از آنی است که تصور میکردیم و خیلی از کسانیکه به تازگی دوچرخه ی دنده ای خریده اند در اوایل برای استفاده از دنده هایش گیج میشوند و دنده را کمتر یا بیشتر از آنچه میخواهند تغییر میدهند. در اصل تغییر دنده ها یعنی رفتن از یک دنده به دنده ی دیگر کار مشکلی نیست.تنها نکته این است که چه زمانی احساس میکنید باید دنده را عوض کنید و خبر خوب این است که ۸۰% این روال با تمرین و ۲۰% آن مربوط به درک سیستم دنده ای است.بعد از مدتی شما هم مانند یک دوچرخه سوار حرفه ای دنده ها را عوض میکنید بدون آنکه به آن فکر کنید.

  ادامه مطلب